Acil Sağlık Hizmetleri
16 Mart 2022

Acil Sağlık Hizmetleri

  • Acil servise başvuran hastaların sorunlarının çözülmesinin yani sıra taşıdıkları riskler göz önünde bulundurularak sorunlarıyla ilişkili birimlere yönlendirilmesi de sağlanmaktadır.
  • Acil servisimiz her an acil servis hekimi, deneyimli acil tip teknisyeni, hemşire ve hasta kabul elemanı ile hizmet vermektedir. Bu ekip tarafından ilk müdahalesi ve değerlendirilmesi yapılan hastalar, hastalıkları ile ilgili olan uzman hekimlerce zaman kaybı olmadan değerlendirilmektedir. İleri tetkik ve tedavi gereken hastalar başka kurumlara sevk edilir.
  • Acil servisimiz 24 saat süreyle hizmet vermektedir. Acil Serviste acil hizmetler (kalp krizi, ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrısı, mide kanamaları, trafik kazaları, düşmeler, darplar, zehirlenmeler vb.) birçok acil durumun ilk müdahale ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemizde 24 saat boyunca görüntüleme hizmeti verilmekte; laboratuvar tetkikleri gerçekleştirilebilmektedir.
  • Acil servisimiz hastanemizin zemin katında bulunmaktadır. 2 müşahede odası bulunmakta 1. müşahade 12, 2. müşahade 13 toplamda 27 sedye mevcuttur. Biri pandemi nedeniyle covid-19 hastalarına hizmet vermektedir.
  • Her vardiyada en az 1 hekim ve 4 sağlık personeli vardır.
    Hastanemizde karşılanamayan hizmetler için hastalar 112 ambulansıyla ileri tetkik ve tedavi almaları amacıyla sevk edilmektedir.